Na rynku usług poligraficznych
istniejemy od 1995 roku.
Daliśmy się poznać jako solidny
partner dla wielu wymagających klientów - agencji reklamowych, wydawnictw i odbiorców końcowych.

CTP

Krótka charakterystyka przygotowalnii
 
1. Co to takiego to CTP
 
CTP (computer to plate) oznacza nowoczesny system naświetlania plików postscriptowych bezpośrednio na płyty drukarskie.
Dzięki temu, że naświetlanie płyty odbywa się wiązką laserową, jakość uzyskanych form nieporównywalnie przewyższa jakość form offsetowych wykonywanych metodami klasycznymi (laser wypala bezpośrednio płytę, a nie jak do tej pory kliszę, dopiero potem metodą stykową na kopioramie, naświetlana była płyta drukarska).
 
2. Czym dysponujemy
 
Obecnie drukarnia nasza dysponuje dwoma termicznymi naświetlarkami CTP   firmy Dainippon Screen PlateRite 4100 oraz PlateRite 4300S. Naświetlarka obsługiwana jest przez najnowsze oprogramowanie Trueflow Rite SE7.
Silnik/jądro systemu to  Adobe PDF Print Engine 2. Oparty na PDF/JDF, obsługuje najnowsze formaty zgodne z Adobe CS4 oraz PDF X/4, pozostawiając PDF bez konwersji i w stanie sprzętowo niezależnym, z przeźroczystościami, aż do ostatniej chwili przed uruchomieniem produkcji. Przetwarza pliki PDF bez konwersji do PostScriptu. Dzięki temu mają Państwo gwarancję że druk ulotek, druk plakatów, druk katalogów, druk książek, druk kalendarzy, folderów, broszur, etykiet, teczek, papierów firmowych nie będzie opóźniany z powodu problemów z dostarczonymi materiałami.
 
Bogate opcjonalne wyposażenie umożliwi Państwu ponadto wykorzystanie między innymi:

•    naświetlania płyt w wysokiej rozdzielczości do 4000 dpi - co daje możliwość zastosowania w szczególnie wymagających pracach wysokich liniatur (ponad 200 linii/cal) z zachowaniem pełnego odwzorowania pasm przejść tonalnych, jak również zastosowanie zabezpieczeń w formie mikrodruków. Mikrodruk taki stanowi bezkosztowe, a jednocześnie dobre zabezpieczenie wielu produktów przed próbą ich podrobienia.

•    hybrydowego rastra AM/FM - Spekta 2. To innowacyjny raster eliminujący zjawisko mory, poprawiający linie i podnoszący  wyrazistość drobnych detali do poziomu osiąganego zwykle tylko przy rastrach AM wysokiej częstotliwości z liniaturą powyżej 300 lpi.
 
Powyższe rozwiązania stanowią kolejny krok w kierunku zaproponowania Państwu najnowszych rozwiązań technologicznych do tworzenia coraz doskonalszych produktów. Większe możliwości odwzorowania drobnych detali w obrazie wykonanej pracy dają szczególne możliwości w zakresie produkcji wysokiej jakości ekskluzywnych etykiet, katalogów i folderów, przede wszystkim w formatach "mini", mogących stanowić załączniki wielu produktów, takich jak perfumy, zegarki, czy biżuteria.
 
 

 
 
„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 -2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”
 
 
3. Proofing
 
System został uzupełniony o drukarkę do wykonywania odbitek próbnych Epson Stylus Pro 4880. Wysoka stabilność i precyzja tego urządzenia umożliwia wykonywanie na miejscu proofów kontraktowych maksymalnie zbliżonych do wykonywanych przez nas druków. Proofy mogą być odbierane/wysyłane z naszej siedziby w Krakowie w godzinach od 6.00-22.00.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zasad współpracy oraz o przygotowaniu plików wróć do strony głównej i przejrzyj dział Dla klienta.
 
Dzięki tak zbudowanemu działowi CTP zapewniamy maksymalną jakość przygotowania do druku płyt offsetowych z powierzonych nam przez Państwa materiałów. Ta wysoka jakość form stanowi niezbędną podstawę do zagwarantowania najwyższego poziomu procesu druku w zakresie realizowanych zamówień takich jak: druk katalogów reklamowych i handlowych, druk broszur, druk folderów, druk książek, druk kalendarzy, druk plakatów, druk ulotek, druk notesów, druk teczek firmowych, druk etykiet samo- oraz niesamoprzylepnych, druk papierów firmowych, druk papeterii, czy wreszcie druk opakowań. Umożliwiło nam to również dołączenie do ścisłego grona najlepszych drukarń w Krakowie.
Strona główna|O drukarni|Maszyny drukarskie|Introligatornia|CTP|Kontakt
strony internetowe Webstar & PelcIT